
ba idealnie zdać maturę i wszelkie niezbędne egzaminy. Trzeba wybrać takie przedmioty, które w procesie rekrutacji będą niezbędne i wymagane przez daną uczelnię. Czy warto iść na prawo? Z pewnością tak, choć trzeba przygotować się na ogromną ilość wiedzy, którą trzeba pochłonąć. Co więcej jest to wiedza nie tylko istotna z punktu widzenia wykładowców, ale także praktyki zawodowej. Mając tą świadomość można wybrać się na studia prawnicze.
Jak zmieniało się prawo?
Zmiana prawa na przestrzeni lat jest zauważalna. Prawo powstawało w starożytnym Rzymie, gdzie zawód prawnika był bardzo szanowany i elitarny. Na przestrzeni wieków niewiele się zmieniało. Prawnicy mieli możliwość kształtowania oblicza właściwie każdego z krajów dając przy okazji szansę na rozwój społeczny i gospodarczy. W ostatnich dziesięcioleciach w naszym regionie świata, widoczna jest szczególnie zmiana prawa po upadku komunizmu w roku 1989. Upadek komunizmu w Polsce czy upadek muru berlińskiego były wydarzeniami przełomowymi, które zmieniły bieg historii w tej części świata. Każdy miał możliwość realnego wpływu na sytuację, a prawnicy zastanawiali się jak zmienić w Polsce prawo żeby było ono dostosowane do warunków globalnego świata i całej Europy zachodniej.
Jak przebiega rozprawa w sądzie?
W tekście owym poruszamy temat zachowania na sali sadowej. Wynika to z faktu powszechnej niewiedzy na ten temat, która to może przerodzić się nie tylko w wyrzucenie z sali sądowej, ale także w liczne konsekwencje prawne, między innymi grzywny. Zaledwie parę tygodni temu na jednej z sal sądowych w Polsce mężczyzna żuł gumę, co spowodowało nałożenie na niego kary. Był on zdziwiony takim postępowaniem, a przecież jest to rzecz dla wielu oczywista i zrozumiała. Na sali sądowej trzeba zachowywać się odpowiednio, właściwie, z poszanowaniem do pracy innych, ale także z poszanowaniem do powagi instytucji, jaką jest sąd. Utrzymywanie sądownictwa na wysokim poziomie jest w interesie każdego z nas.